125757

Par Latvijā vēl nebijušu kultūrvēsturisku notikumu – dokumentālās filmas „Es esmu runājusi. Elvīra Baldiņa” pirmizrādi 11.augustā plkst. 16.00 Latvijas Universitātes Akadēmiskajā bibliotēkā
25.07.2022


Laiks Viņu neskar. Visu mūžu, kā pati saka – „bijusi lecīga”, teikusi acīs ko domā pie visām varām, Viņa arī par Laiku nav likusies ne zinis. 

Latvijas Ordeņa brālības biedre ELVĪRA BALDIŅA -  2022.gada 11.augustā svinēs savu  103. dzimšanas dienu!  Skaistākā dāvana – LOB biedres, režisores Virdžīnijas Lejiņas dokumentālās filmas „Es esmu runājusi. Elvīra Baldiņa” pirmizrāde Latvijas Universitātes Akadēmiskajā bibliotēkā plkst. 16.00. 

 

    Pirms 3 gadiem, Latviešu biedrībā atzīmējot savu 100-gadi, aktrise vēlēja –„Visiem ilgi jādzīvo, jo tas ir ļoti interesanti! Ķēpa jau ir, bet tas nekas.” Aktrise visu mūžu bijusi uzticīga savam Jaunatnes teātrim – Sniedze, Maija, Gerda, Saulcerīte, protams, daudzie puikas, kuru vidū Elvīra, starp citu, bērnībā uzaugusi. Arī Vinnijs Pūks, arī Pūce, daudzas skaistas lomas partnerībā ar tikpat leģendāriem kolēģiem E.Liepiņu, J.Grantiņu,  V.Singajevsku, T.Āboliņu, V.Skursteni, A.Krūmiņu, T.Soboļevu u.c. Skatoties Baldiņas lomu sarakstā, prieks bijis ne tikai skatītājiem, bet arī aktrisei pašai.

Par Mirdzas lomu A.Sakses „Pret kalnu” dramatizējumā, viņa savulaik tika izvirzīta Staļina prēmijai, no kuras bezbailīgi atteicās. Precīzāk – pateica visu, ko domā par tautu tēvu… Sašeņku Ļubimova lugā „Uz bīstamās robežas” skatītāji atceras vēl  līdz šai dienai, īpaši saspēlē ar E.Liepiņu. Elvīras Baldiņas balsi glabā Latvijas radio fonotēka, viņa piedalījusies arī TV uzvedumos un filmās.

Un kur tad vēl tautas dziesmas! Elvīras Baldiņas atmiņā to ir vairāki tūkstoši! Prātam neaptverami! Latviešu tautas dziesmas aktrise tiek lūgta runāt  gan cilvēkam ienākot šai saulē, gan no tās aizejot… Pati savu mūžu viņa ietērpj sešās rindiņās: „Lai es gāju kur iedama, Darbiņš man pretī nāca. Darbiņā priecājos, Darbiņā remdējos, Darbiņš man naudu deva, Darbiņš mani godināja.” Vai mūsu tautas dziesmās slēptais stiprais gars nav spēcinājis arī pašu to zinātāju?  Baldiņas mīļais mazdēls, pianists Toms Ostrovskis teic, ka „neskatoties un grūto un sarežģīto, bet vienlaikus arī skaisto  mūžu, no vecmāmiņas nāk unikāls dzīves spēks un gaišums.”

     Nemeklēsim brīnumu svešās zemēs, atradīsim to Latvijā. Vai īsts dārgums nav mūsu vienreizējā aktrise Elvīra Baldiņa?! 11.augustā būsim klāt izcilā kultūrvēsturiskā notikumā – kopā ar jubilāri skatīsimies viņai veltīto V.Lejiņas filmu, bet 13. augustā neaizmirsīsim sveikt arī Elvīrās!

                                                                                  Lia Guļevska.
      Atpakaļ
Aicinām


* * * * *

21.decembrī LOB 25 gadu jubileja Latvijas Zinātņu akadēmijā.Kalendārs
<< Jūlijs 2024 >>
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

SADARBĪBAS PARTNERI
Rīgas Latviešu biedrība

Rīgas NVO nams

Latviešu virsnieku apvienība

Latvijas Nacionālo Karavīru biedrība

Latvijas Politiski represēto apvienība

Daugavas Vanagi

Latvijas Pilsoniskā alianse

Ziedot.lv