82741

Koncerts Adventa Gaismā
04.12.2017


Ikviens interesents laipni aicināts uz koncertu Adventa Gaismā 2017. gada 10. decembrī plkst. 15.00 Rīgas Latviešu biedrības Lielajā zālē.

Koncertā piedalās: Laura Grecka / mecosoprāns /, Katrīna Kivleniece / saksofons /, Artūrs Noviks / akordeons /, Mārtiņš Miļevskis / sitaminstrumenti /, Aleksandra Mališkina, Rainelda Vircava / vijole /, Emīlija Rozenšteina / čells /, Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas (JMR1MS) meiteņu koris Vivace, diriģentes Andra Fenhane un Alise Koknēviča, JMR1MS kamerorķestris Armonico, mākslinieciskais vadītājs un diriģents Normunds Dreģis. Koncertu vada muzikoloģe Auriga Jermaka.
Programmā: Jānis Ivanovs, Astors Pjacolla, Rihards Dubra, Dzintra Kurme-Gedroica, Andris Balodis, Mārtiņš Miļevskis.

Koncerta idejas autors Rīgas Latviešu biedrības domnieks Normunds Dreģis: Rīgas Latviešu biedrība (RLB) sadarbībā ar Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolu jau devīto gadu pēc kārtas organizē koncertu Adventa Gaismā. Koncerta idejas pamatā ir bērnu un jauniešu radoša sadarbība ar profesionāliem mūziķiem un māksliniekiem, savstarpēja komunikācija, iejūtiba un atbalsts. Vairāku gadu garumā koncertos ir uzstājušies Rīgas mūzikas skolu un vidusskolu audzēkņi, Latvijā pazīstami profesionāli mūziķi, kā arī bērni un jaunieši ar īpašām vajadzībām. Koncerta ietvaros notiek arī mākslas darbu un rokdarbu izstāde. Šoreiz mēs organizējam īpašu darbu izstādi, kurā būs redzami biedrības Rīgas pilsētas Rūpju bērns jauniešu ar garīgās attīstības traucējumiem rokdarbi.
Adventa laiks aicina mūs vairāk domāt, meklēt un atrast garīgu saturu, ar ko piepildīt ikdienu un savu dzīves izvēlēto ceļu. Manuprāt, svarīgi ir veicināt un attīstīt mūsu jaunajā paaudzē cilvēkmīlestību, labestību un iejūtību. Universālā mākslas un mūzikas valoda spēj uzrunāt un vienot dažādu tautību, reliģiju un politisku uzskatu cilvēkus. Jo vairāk jaunieši interesēsies par mūziku, apgūs mūzikas instrumentu spēlētprasmi un iesaistīsies radošos mākslas procesos, jo inteliģentāka, gudrāka, vienotāka un stiprāka būs mūsu sabiedrība kopumā.
Īpašs muzikāls notikums šajā koncertā būs Mārtiņa Miļevska cikla Pretim baltam klusumam pirmatskaņojums.    

Koncertu atbalsta: Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Latvijas Ordeņu brālība.

Koncerta PROGRAMMA

 


      Atpakaļ
Aicinām


* * * * *

21.decembrī LOB 25 gadu jubileja Latvijas Zinātņu akadēmijā.Kalendārs
<< Augusts 2023 >>
POTCPSSv
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

SADARBĪBAS PARTNERI
Rīgas Latviešu biedrība

Rīgas NVO nams

Latviešu virsnieku apvienība

Latvijas Nacionālo Karavīru biedrība

Latvijas Politiski represēto apvienība

Daugavas Vanagi

Latvijas Pilsoniskā alianse

Ziedot.lv