62592

Preiļi uzņēma Latvijas Ordeņu brālības 17. salidojuma dalībniekus
18.07.2015


Šogad Preiļu novada pašvaldībai bija gods uzņemt savā novadā Latvijas ordeņu brālības 17. salidojuma dalībniekus. 18. jūlijā tikties ar domubiedriem, dalīties izjūtās un baudīt svētkus Preiļos bija pulcējušies ap 150 Ordeņu brālības biedru un uzaicināto ciemiņu.

Pasākuma  atklāšana norisinājās Preiļu kultūras namā, salidojuma dalībniekus sagaidīja Preiļu novada domes priekšsēdētāja Maruta Plivda, Kultūras centra direktors Guntis Skrimblis un Preiļu novada simbols – krauklis. Pasākuma atklāšanā klātesošos uzrunāja Latvijas Ordeņu brālības priekšsēdētājs Juris Griķis, Maruta Plivda un 12. Saeimas deputāts Aldis Adamovičs.

Svētību salidojuma dalībnieki saņēma Preiļu Romas katoļu baznīcā no Rēzeknes - Aglonas diecēzes bīskapa Jāņa Buļa un Preiļu katoļu draudzes dekāna Jāņa Stepiņa. Muzikāls sveiciens Preiļu ciemiņiem izskanēja Preiļu novada skolotāju kora “Latgale” izpildījumā (diriģents Edgars Znutiņš).

Pie pieminekļa “Latgales mātei” baznīcas dārzā un pie pieminekļa politiski represētajiem skanēja svinīgas uzrunas, tika nolikti ziedi. Pie Preiļu kultūras nama, uz valsts karogu fona, pasākuma dalībnieki tika iemūžināti kopīgā vēsturiskā fotogrāfijā, kuru katrs varēja paņemt līdzi salidojuma nobeigumā.

Brauciens uz Raiņa jaunu dienu zemi Jasmuižu norisinājās gidu pavadībā. Tūrisma informācijas centra, Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzeja speciālisti un novada jaunieši stāstīja ciemiņiem par Preiļu novada vēsturi un šodienu. Jasmuižā visus sagaidīja Preiļu novada kultūras centra pūtēju orķestris (diriģents Oļegs Koļesničenko).  Patriotiskas  un jautras melodijas skanēja ik pa brīdim visa pasākuma laikā. Muzeja parkā, skanot uzrunām un dziesmām, visi kopā iestādīja 17. salidojuma piemiņas osi. Jasmuižas muzeja darbinieces iepazīstināja pasākuma dalībniekus ar mūsu tautas dzejnieka Raiņa ekspozīciju un P. Paulāna keramikas cepli. Viesmīlīgās Jasmuižas saimnieces cienāja ar garšīgu pusdienu zupu, bet jautru noskaņojumu pusdienu laikā piedeva Aizkalnes pagasta sieviešu vokālais ansamblis (vadītāja Lilita Livdāne), skandinot tautiskās melodijas un apdziedot pasākuma dalībniekus.  

Dienas otrajā pusē pasākums turpinājās Preiļos – vispirms interesanta iepirkšanās veikalos “Preilis”, jo katram iesim gribējās aizvest līdz garšīgos AS “Preiļu siers” ražotos sierus “Čedars” un “Preilis”, vēlāk notika P.Čerņavska mājas muzeja apmeklējums, iepazīšanās ar Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzeja veidotajām izstādēm.  

Uz noslēguma pasākumu Preiļu ciemiņi pulcējās Preiļu kultūras namā, kur visus atgriežamies ar dienā gūtajiem iespaidiem atkal sagaidīja Preiļu krauklis, kura lomā, kā allaž, bija iejutusies Preiļu kultūras nama pasākumu projektu koordinatore Ināra Urča. Pateicības vārdus par salidojuma organizēšanu teica Latvijas Ordeņu brālības priekšsēdētājs Juris Griķis. Sirsnīgs paldies par salidojuma dalībnieku uzņemšanu Preiļos tika teikts Preiļu novada domes priekšsēdētājai Marutai Plivdai un ikvienam, kurš organizēja Ordeņu brālības 17. salidojumu. Gulbenes novada pašvaldības priekšsēdētājs Nikolajs Stepanovs saņēma ceļojošo Ordeņu brālības zīmi, jo nākamais – 18. salidojums - notiks nākošgad Gulbenē. Preiļu novada domei tika pasniegta tēlnieces, Ordeņu brālības biedres Vijas Dzintares tieši 17. salidojumam veidotā piemiņas zīme. Preiļu novada domes priekšsēdētāja Maruta Plivda pateicās par uzticēšanos pasākuma organizēšanā un pasniedza skanīgās Latgales māla krūzes Jurim Griķim, Ordeņu brālības priekšsēdētāja vietniecei Anastasijai Neretniecei un Gulbenes mēram Nikolajam Stepanovam. Pasākuma brīvo mikrofonu izmantoja arī citi salidojuma dalībnieki, paužot savas domas, idejas un izsakot novēlējumus.

Visus priecēja Preiļu novada kultūras centra vīru vokālais ansamblis (vadītājs Alberts Vucāns), Preiļu novada Kultūras centra, Preiļu 1. pamatskolas un Preiļu Valsts ģimnāzijas deju kopa “Gaida” (vadītāja Gaida Ivanova) un mūzikas grupa “Zenīts”. Daudz sajūsmas vārdu no ciemiņiem dzirdējām par mūsu tautas mākslas kolektīvu profesionālo sniegumu, bet vakarpusē pasākuma dalībniekiem bija iespēja klausīties arī citus mūziķus – Amigo Dzintara dziesmu koncertu Preiļu parka estrādē.

Latvijas Ordeņu brālības salidojumi jau 17 gadus notiek kādā no Latvijas pilsētām. Brālība apvieno cilvēkus, kuri par izciliem nopelniem Latvijas valstiskās neatkarības atgūšanā, saimnieciskās dzīves, kultūras, zinātnes, mākslas un citu jomu attīstībā apbalvoti ar Triju Zvaigžņu ordeni, Viestura ordeni, Atzinības krustu vai ar šo ordeņu Goda zīmēm. Patlaban brālībā ir 328 biedri no visiem Latvijas novadiem, kā arī ārvalstīm - Lietuvas, ASV, Kanādas, Zviedrijas, Anglijas, Vācijas, Izraēlas un Austrālijas.

Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

Fotoreportāža skatāma:

http://www.preili.lv/page/195?action=showpicture&g_id=1265
      Atpakaļ
Aicinām


* * * * *

21.decembrī LOB 25 gadu jubileja Latvijas Zinātņu akadēmijā.Kalendārs
<< Jūnijs 2024 >>
POTCPSSv
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

SADARBĪBAS PARTNERI
Rīgas Latviešu biedrība

Rīgas NVO nams

Latviešu virsnieku apvienība

Latvijas Nacionālo Karavīru biedrība

Latvijas Politiski represēto apvienība

Daugavas Vanagi

Latvijas Pilsoniskā alianse

Ziedot.lv